09.03
2023
… avas pidulikult oma uksed 22. veebruaril.
Põhja-Sakala valla ajalehest Leole nr 3 2023:
“Olustvere mõisakompleksi lisandus puidukoda.
Endises Olustvere mõisa härjatallis avati puidukoda, kus külastajad saavad osaleda erinevates puidutööga seotud töötubades ning tutvuda puiduliikide näidiste ja vanade puutööriistadega.
Puidukoja pööningul on avatud ekspositsioon puidust tööriistadest, esemetest, mida majapidamises kasutati. Need on sellised esemed, mis vajavad korrastamist, ja seetõttu on selle kollektsiooni eripäraks, et sealt saab asju tuua alla puidukotta, need korda teha ning siis mõisa teistes hoonetes kasutusele võtta. Samal ajal saab aga pööningule uusi korda tegemist ootavaid asju juurde panna.
Puidukojas on võimalus vaadata, kuidas puidumeister töötab ning võimalus ise oma kätega midagi puidust teha, seejuures saab soovi korral kätt harjutada ka vanade puutööriistadega.
Puidukoda valmis projekti „Olustvere mõisa kui tervikliku turismitoote välja arendamine ning kasutusvõimaluste laiendamine“ raames. Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengufond meetmest „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programm – turismivaldkond” 522 355,85 euroga ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli majandustegevusest laekuvatest vahenditest 380 000 euroga.
Olustvere mõisakompleksi sihipärast väljaarendamist alustati 2008. aastal eesmärgiga võtta see kasutusele, laiendada pakutavate toodete, teenuste võimalusi, suurendada mõisa külastatavust – st olla oma tegevusega ka eeskujuks turismivaldkonna õppijatele koolis. Kompleksi on arendatud erinevate teemakodadena: toimivad klaasi-, keraamika-, tekstiili-, leiva-, aia- ja meekoda.
Pildid avamisest
12.09
2022
Olete oodatud Viljandi muuseumisse kuulama arheoloog Arvi Haagi loengut: „Tänavad, hooned – ja kalmistu. Täiendusi Viljandi linna kesk- ja varauusaja kohta”.
Ehkki Viljandi keskajast pole linnapildis esmapilgul säilinud peaaegu midagi, toovad arheoloogilised uuringud igal aastal päevavalgele infokilde, mis kokkuvõttes täiendavad meie teadmisi Viljandi linna algusaegade eluolust. Viljandi vanalinna tänavate võrk pärineb keskajast, kuid torutöödega on lisandunud uut infot tänavate kujunemise ja linna esimeste asustuspiirkondade kohta. Tõeliselt ootamatu oli seni teadmata kalmistu avastamine Pika ja Lutsu tänava ristumiskohast lõuna pool. Samuti on senised andmed keskaegsest hoonestusest äärmiselt napid. Loengus annab arheoloog Arvi Haak ülevaade, mida me oleme kesk- ja varauusaegse Viljandi kohta viimastel aastatel teada saanud.
Loenguõhtu toimub Viljandi Muuseumis 15.09.2022 16:00 kuni 17:30.
14.04
2022
… koostöös Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Meremuuseumi, osaühingutega KOKO Arhitektid ja Aruna Ehitus korraldab 17. mail 2022 Tallinna Lennusadamas (Vesilennukite angaar), Vesilennuki tee 6 täienduskoolituse
“Vesilennukite angaari järgmised 100 aastat. Pindkandjatest tellingute ja materjalide korrosioonini”.
Täpsem info: Kutse koolitusele
Kes koolitusele ei jõua, saavad lugeda Karl Õigeri raamatut “Pindkandjatest tornide ja sildadeni”, mille lühitutvustus ja e-poest tellimine asuvad Ehituskeskuse kodulehel
14.04
2022
…, milleks on puidukoda. Mõisahoone välimus suures osas restaureeritakse. Projekteerimistööd koostas OÜ Proff Praktik mullu juulis ja ehitamisega alustas OÜ Silindia Ehitus käesoleva aasta veebruaris. Lühikokkuvõte ehitustegevusest 29.03.2022 ajalehes Sakala